فرق بین وب سایت داینامیک و استاتیک چیست؟

 

اساس سایت ها بر دو نوع استاتیک (ثابت) و داینامیک (پویا) پایه گذاری میشود که به توضیح هر یک می پردازیم

 ۱) سایت داینامیک (dynamic websit)

در طراحی سایت داینامیک و طراحی پرتال افراد عادی که دسترسی به سیستم مدیریت محتوای سایت را داشته باشند ، می توانند محتوای سایت دینامیک را بعد از طراحی تغییر دهند .

زبان برنامه نویسی وب سایت های پویا میتواند براساس نیاز متفاوت باشد اما عمدتآ از زبان های برنامه نویسی  ASP.Net ،  PHP ، CSS ،Silver light  و یا Ajax  استفاده می‌شود .

در طراحی سایت و طراحی پرتال این گونه از سایت ها در ابتدا اسکلت سایت توسط طراح ایجاد و سپس محتوا توسط مدیران سایتها بارها تغییر می‌کند .

از این رو طراح در طراحی سایت و طراحی پرتال نسبت به موقعیت و اندازه ی دقیق متن ها و تصاویر و سایر فایل هایی که بعدآ  توسط مدیران سایت ها تغییر می‌کند اطلاعی ندارد بنابر این همه حالات را در نظر می گیرد و این کار سبب می‌شودکه تاحدودی از گرافیک و جلوه ی سایت کاسته شود .

یکی از مزیت های سایت دینامیک این است که محدودیتی برای ایجاد ، تغییر یا حذف مطالب ، تصاویر و صفحات و… وجود ندارد .

با توجه به اینکه دراین گونه سایت ها از زبان های برنامه نویسی پیشرفته استفاده می‌شود امکانات زیادی در آنها قابل ایجاد است به مانند ایجاد صفحات هوشمند ، فرم ها وموتورهای جستجوی پیچیده .

اما استفاده زیاد از کدها سبب کند شدن بارگذاری (Loading) سایت و کم شدن رنکینگ آن در موتور های جستجو می شود .

سایت دینامیک برای افراد ، شرکت ها و سازمان هایی که بیش از دوبار در سال نیاز به تغییر درمحتوای سایت را دارند ، مناسب است .

۲) سایت استاتیک (static websit)

در طراحی سایت و طراحی پرتال این سایت ها یک بار طراحی شده و اطلاعات مورد نیاز در آنها قرار می گیرد و پس از آن برای تغییر نیاز به طراحی حرفه ای یا نیمه حرفه ای سایت  است .

زبان برنامه نویسی اینگونه از سایت ها در بیشتر موارد  HTML و Java Script هستند که در نوع توسعه یافته تر می توان از CSS نیز بهره برد .

از آنجا که در طراحی سایت و طراحی پرتال از حجم کمتری از کد در طراحی سایت های استاتیک استفاده می‌شود ، سرعت بارگذاری (Loading) بالایی دارا می باشند .

علاوه براین کاهش حجم کدها خوانایی بیشتر سایت توسط موتور های جستجوگر را به دنبال دارد  .

این موارد سبب بهتر شدن وضعیت آنها در طراحی سایت و طراحی پرتال از لحاظ امتیاز دهی موتورهای جستجو (رنکینگ) خواهد شد  .

در ضمن این گونه سایت ها قیمت طراحی پایین تری را نسبت به سایر سایت ها دارند  .

استفاده از افراد حرفه ای علاوه بر افزایش امنیت ، سبب بهره مندی از گرافیک و ظاهری زیبا می‌شود چرا که همه چیز ثبات دارد ، از جمله متن ها و اندازه ی تصاویر و همچنین همه ی عناصر مکان مشخص و ثابتی دارند ، که در نتیجه می توان برای محل قرار گرفتن هر یک از اجزا ، بهترین تصمیم را گرفت  .

اما از طرفی ممکن نبودن ایجاد تغییرات توسط افراد عادی سبب می‌شود تا امکان بروز رسانی سایت توسط صاحبان و مدیران سایت نباشد  .

سایت های استاتیک در طراحی سایت و طراحی پرتال برای شرکت ها ، سازمان ها و افرادی مناسب است که حداکثر یک یا دو بار در سال نیاز به تغییر در محتوای سایت دارند  .

حرف آخر و فواید سایت داینامیک

چنانچه بخواهید در جستجوهای گوگل و … روی بهینه سازی سایت خود کار کنید نیاز به داشتن سایت داینامیک دارید تا بتوانید اطلاعات آن را هر چند وقت یک بار تغییر دهید و سایت های استاتیک این امکان را برای شما فراهم نخواهند کرد .

اشتراگ گذاری در whatsapp
اشتراگ گذاری در facebook
اشتراگ گذاری در google
اشتراگ گذاری در twitter
اشتراگ گذاری در linkedin
اشتراگ گذاری در telegram
اشتراگ گذاری در facebook

اهدف گروه حامیم وب

هدف ما ارائه ی خدمات برتر و در نهایت کسب رضایتمندی کارفرما بوده و این مجموعه به صورت صادقانه کل انرژی خود را به صورت شبانه روزی بر روی پروژه های سفارش شده متمرکز می نماید تا سفارشات کارفرمایان محترم را به نحو احسن در کوتاهترین زمان ممکن به انجام برساند امید است سبک کاری ما و نتیجه ی وب سایت طراحی شده رضایت خاطر شما را کسب نماید اعتماد شما بزرگترین سرمایه ماست .

اطلاعات تماس با ما

آدرس دفتر : کرج – بلوار دانش آموز – چهارراه دولت آباد – نبش ابوسعید4

  • 09124949624
  • 02633554707​
  • info@hamimweb.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه طراحی سایت حامیم وب می باشد